Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama

Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama‘dan bahsetmeden önce, Tarihi ve kültürel açıdan ülkemizin birçok uygarlıklara ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış olması turizm olarak yabancı turistlerin tercih sebepleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Aynı zamanda sağlık sektöründe dünya ile kıyaslandığından ülkemizin değerli hekimlerinin kaliteleri tartışılmaz kalitededir. Bu eşsiz iki özelliği (turizm ve sağlık) birbiri ile birleştirerek milyonlarca kullanıcılara ev sahipliği yapan sosyal medya platformlarını kullanarak sağlık turizmi dijital pazarlama reklam yönetimlerini Poseidon 360 Reklam Ajansımız olarak tam 10+ yıldır başarıyla gerçekleştirmekteyiz.

Sağlık turizmi sosyal medya reklam yönetimi neden önemlidir?

Hedef kitlenize kliniklerinizde sağladığınız hizmetleri canlı, video olarak ve görsel olarak sunabileceğiniz sosyal medya hesabınız ile direkt hedef kitlenize kendinizi daha net ifade edebilir, klinik içi çekimleriniz ve hekimlerinizin canlı çekimleri ile potansiyel hastalarınıza güven sağlayarak hedef kitlenizi daha hızlı harekete geçirebilirsiniz.

Milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal medyada profesyonel olarak araştırılıp tedavi bazlı en popüler hashtag’lerin seçimi ile gerçekleştirilen organik sosyal medya postları ile de hedef kitlenize ulaşmanız içten bile değildir. Bu durum elbette tek başına yeterli değildir. Bu noktada profesyonel olarak hazırladığımız reklam postlarınız ile daha kaliteli ve asıl hedef kitleniz olan potansiyel hastalarınıza ulaşmanızı sağlıyoruz.

Sağlık turizminde sosyal medya hesap profilinin önemi ?

Sosyal medya hesap profillerinizin yurt dışı hastaya yönelik yönetimlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Örneğin İngiltere’den bir hastanın “E-max Veneer” tedavisi için Türkiye’de kendine uygun bir klinik araştırdığını ve reklamlarımız ile bu hastanın karşısına çıktığımızı düşünelim. Reklamların tek başına karar mekanizmasını etkilediğini söyleyemeyiz.

sağlık turizmi dijital pazarlama önce sonra fotoğraf

BEFORE/AFTER FOTOĞRAFLARIN ÖNEMİ

Unutmamak gerekir ki potansiyel hasta, sosyal medya hesabınıza girip daha önce gerçekleştirmiş olduğunuz E-max Veneer tedavilerine ait önce/sonra örnek vaka fotoğraflarını da görmek isteyecektir.

Bu nedenle kurumsal sosyal medya hesabınızın profesyonel olarak teknik özelliklere göre yönetilmesi gerekmektedir. Poseidon 360 Reklam Ajansımız olarak yıllardır müşterilerimizin memnuniyetleri ile gerçekleştirdiğimiz ve alanında uzman temsilcilerimiz ile işletmenizin büyümesine katkı sağlamaya büyük bir motivasyonla devam ediyoruz.

Klinik içi video ve fotoğraf çekimlerinde

Poseidon 360 Reklam Ajansımız’dan destek nasıl alabilirsiniz?

Klinik içinde hastaya ait çekimler klinik içinde yapılması daha uygun görülmektedir çünkü hastanın tedavi gün ve zamanında oluşabilecek değişikliklerde operasyonun yönetilmesinde aksamalara sebep olmaktadır ancak klinik iç ve dış mekan fotoğraf çekimlerinin yapılması, kurumsal klinik tanıtım videolarının çekilip video kurgularının yapılması gibi her türlü konuda Poseidon 360 Reklam Ajansımız sizlere hizmet sağlamaktadır.

Klinik içinde çekimlerinizin nasıl yapılması gerektiği gibi konularda sosyal medya uzmanlarımız sizlere gerekli çekim setup (kurulumlar)’ların nasıl yapılması gerektiği konularda da ayrıca destek sağlayacaklardır.

Sağlık turizminde potansiyel hedef kitlenize nasıl ulaşıyoruz?

“Teknolojinin bu denli geliştiği günümüzde hedef kitlenizin tüm alışkanlıkları kayıt altında tutulmaktadır.”

Peki nasıl?

Gerçekleştirmiş olduğumuz alışveriş alışkanlıklarımız, ihtiyaç duyduğumuz ve arayış içinde olduğumuz bir kelime, ürün ya da hizmet gibi tüm etmenler için Sosyal Medya platformlarını ve Google gibi platformları kullanmaktayız. İşte tam bu noktada dijital platformlar için birer hedef kitle grubuna ayrılmaktayız. Özetle dijital platformlar bizlerin hangi alışkanlıklara ve bu alışkanlıkları karşılamak için nasıl bir yol izleyip ulaştığımızı bir datada toplar.

Üstelik sosyal medya platformları artık bizden herhangi bir web sitesi yada sosyal medyada herhangi bir hashtag kullanarak hedefimize ulaşmamıza bile gerek duymadan telefonların kullandığı yapay zeka teknolojisi ile bizleri dinleyerek bile alışkanlıklarımızı analiz ederek bizlere uygun reklamları karşımıza çıkarmaktadır. Tüm bu etmenleri birleştirerek Poseidon 360 Reklam Ajansımız, sizlerin reklam bütçelerini profesyonel olarak hazırladığımız reklamlarımız ile reklam bütçenizi en efektif kullanarak sizlere fark yaratan hizmetler sunmaktadır.