Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı, sizin kim olduğunuzu, neler yaptığınızı ve yapacaklarınızı insanların akıllarında kalıcı bir düzen ve disiplinde sizi temsil ederek hedef kitlenizde akılda kalıcı şekilde gerçekleştirilen ve bir kılavuza (yönergeye) sahip basılı ve dijital çalışmalar bütünlüğüdür.

Logo Tasarımı

Poseidon 360 ajansımız olarak kurumsal logo tasarımlarımızı her markaya özel ve benzersiz çizim çalışmaları ile gerçekleştiriyoruz.

Kurumsal Logonuz, en akılda kalıcı unsurdur. Karmaşıklıktan uzak, markayı taşıdığı renkleri ile net ifade eden ve sizi, ilk intibası ile anlatan çizim çalışmasında olmasına dikkat ediyoruz. Ulusal ve uluslararası alanda gerçekleştirdiğimiz ve edindiğimiz Grafik Tasarım tecrübelerimiz ve alanında uzman tasarımcı ekibimiz ile vizyoner bakış açıları ile markanıza değer katmaya logo tasarımınızdan başlıyoruz.

kurumsal logo tasarımı

Pantone Renk Seçimi

“Kurumsal renk tonunuzu farklı zeminlerde alacağı sonucu baskı makinalarının insiyatifine bırakmıyoruz.”

Bu yüzden, kurumunuza/markanıza ait Pantone renginizi özel kartelamızdan seçerek kurumsal logo tasarımınızı oluşturuyoruz. Renginiz artık uluslararası bir numara taşır ve her türlü zeminde seçtiğimiz renk büyük oranda aynı şekilde sonuç verir. Bu durum sizlerin basılı kurumsal kimlik çalışmalarında firma itibarınızı koruyacak ve bütünlük gösterecek önemli bir çalışmadır.

Dijital Ekranlarda Renk Seçimi

Her Pantone renk koduna ait bir RGB renk karşılığı vardır. RGB renginizide kurumsal kimlik çalışmalarında sizlere sunuyoruz. Kusursuz bir bütünlükte hazırlayacağımız kurumsal kimlik tasarımınızı güvenle her yerde kullanıma hazır hale getiriyoruz.

Basılı Tanıtım Malzemeleriniz

Basılı gerçekleştireceğiniz tüm tanıtım malzemelerinize sizlere destek sağlıyoruz. Katalog, broşür, kartvizit veya afiş tasarımları gibi tüm materyallerinizi alanında uzman Grafik Tasarım departmanız ile özenle oluşturuyoruz.

Kurumunuzun resmi yazışmalarında veya basılı malzemelerinde kullanacağınız fontlarında kurum kültürü gereğince bir bütünlük içinde olması gerekir. Ayrı ayrı fontların kullanımının sizlere oluşturacağı olumsuz durum müşterileriniz gözünde kurumunuzu net ifade etmeyecek ve karmaşıklığa sebep olacaktır.

KURUMSAL FONT SEÇİMİ

“Her font bir karakter taşır”

Dünyanın en büyük markalarının basılı malzemelerde ve dijital ekranlarda kullandığı tek tip yazı fontu ve font ailesi bulunur. Kurumsal font seçiminizi bu teknik ve karakteristik özellikleri göz alarak gerçekleştirmeye gayret ediyoruz.

Kurumsal Kimlik Kılavuzu

Artık kurumunuza ait tüm kurumsal kimlik çalışmaları tamamlandıktan sonra sizlere basılı olarakta ayrıca kurumsal kimlik kılavuzunuzu hazırlıyoruz.

Kurumsal Kimlik Kılavuzu

“İnsan faktörü değil kurum kültürünüz imzanız olsun.”

Kurumsal kimlik kılavuzunuzu hazırlamamızın amacı gerçekleştirilen tüm kimlik tasarımlarınızı bir arada toplayarak, logonuzun ve fontlarınızın nerede ve hangi zeminlerde ne şekilde kullanılıp uygulanacağını belirtmektir. Dünyanın en büyük firmaların ekiplerine yeni katılan kişilerin oryantasyon süreçlerinde mutlaka kurumsal kimlik kılavuzları gösterilip eğitimi verilir.