İçindekiler

Dijital Pazarlama Ajansı

Dijital pazarlama ajansı, hedef kitleye ürün veya hizmeti tanıtmak için dijital platformları kullanır. Sosyal medya, Google ve YouTube gibi platformlar dijital pazarlama ajansının en çok kullandığı platformlardır. Kaliteli bir dijital pazarlama ajansı ile dijital platformlarda daha çok müşteriye ulaşıp işinizi geliştirebilirsiniz.

dijital reklam ajansı

Dijital pazarlamaya giriş

Rakiplerinize baktıktan sonra artık sizinde dijital pazarlamada aktif olmanız gerektiğine karar verdiniz. Aklınızda birçok şey var ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. Tam burada sizi doğru yönlendirecek bir dijital pazarlama ajansı seçmeniz çok önemlidir. İşinde disiplinli, kreatifi kuvvetli ve takip yeteneği gelişmiş bir dijital ajans sizi çok ileri taşıyacaktır.

Dijital pazarlama logo tasarımı

Poseidon360 reklam ajansımıza göre logo tasarımı dijital pazarlamada çok önemlidir. Kurumsal firmaların logo tasarımlarında talep olmadıkça radikal değişiklikler gerçekleştirmiyoruz. Ancak yöneteceğimiz sosyal medya hesabı, dizayn edeceğimiz kurumsal web site tasarımı gibi birçok pazarlama faaliyetlerimize logonuz yön verecektir. Logonuzun rengi ve tipografisi hedef kitlenizin dikkatini çekici ve net okutan teknik özelliklere sahip şekilde hazırlanmalıdır. Bu sayede akılda kalıcılık sağlanır. Markaya bağlılık artar.

Dijital pazarlama web site tasarımı

Kurumunuzu net yansıtan bir logonuz oluştu. Bundan sonra ihtiyacınız olan logo karakterine uygun bir web site tasarımı. Web siteniz kurumunuzu tam anlamı ile yansıtlamalıdır. İçerik metinleriniz sağladığınız tüm hizmetleri anlatmalıdır. Sitenizde kullanacağınız görsellerin kaliteside net görüntüleme sağlanacak çözünürlükte olmalıdır. Aynı zamanda yüksek çözünürlükte görsel kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu sayede de web site sayfalarınızı site ziyareyçilerinize daha hızlı yükletip görüntületirsiniz. Size ulaşabilecekleri telefon numaranız görünür ve erişilebilir bir alanda olmalıdır. Web tasarımcıların belkide en az dikkat ettikleri sayfa iletişim sayfasıdır. Eğer tasarımcınızın gözünden kaçarsa mutlaka Google haritalarından işletmenize “yol tarifi al” sekmesinide ekletin.

Dijital pazarlama sosyal medya yönetimi

Sosyal medya hesabızı yönetmeden önce Poseidon360 reklam ajansımız öncelikle sizi daha yakından tanımak için bazı sorular sorar. Bu sorular amaçlarımızı ve hedeflerimizi belirlemede çok önemlidir. Rakiplerinizi mutlaka çok iyi araştırırız. Bu sayede rakiplerinizden daha etkili stratejiler çizer uygularız. Stratejilerimizi tasarımlaştırır sosyal medya hesabınızı büyütmeye odaklanırız. Etkileşimi ve gösterimi yüksek bir sosyal medya hesap yönetimi dijital pazarlama sosyal medya yönetiminin en önemli unsurlarından biridir. Reklam ajansınız ile sosyal medya hesabınızın nasıl yönetileceği hakkında mutlaka toplantılar yapmalısınız.

Dijital pazarlama Google Ads yönetimi

Ağzımızdan çıkan sözler, parmaklarımızın bastığı tuşlar duygularımızı ifade etme yöntemidir. Bu sayede ihtiyaçlarımıza cevap ararız. Dijital pazarlama Google Ads yönetimide bu noktada önem arz etmektedir. Hedef anahtar kelimelerinizi iyi belirlemelisiniz. Kelimelere eklenecek her ekin sizi farklı bir hedef kitleye yönlendireceğini unutmayın. Google Ads ile işletmenizin belirlediği önemli anahtar kelimelerle sizi daha görünür hale getiririz. Arama hacimlerini takip eder potansiyel gördüğümüz kelime ve kelime öbeklerini size sunarız. Ardından reklam kampanyalarını oluşturup performansı takip ve analiz ederiz.

Dijital pazarlama ajansı ile iletişim

İletişim en çok dikkat ettiğimiz konudur. Firma, reklam ajansı ile iletişim kurmada tecrübe sahibi olmayabilir. Sonuçta işi uzmanına bıraktığını düşür ancak bu her zamam böyle olmayabilir. Yetkin olmayan reklam ajansı gerçekleştirdiği çalışmaları ölçümlendiremeyeceğinden her şeyin doğru gittiğini düşünebilir. Firmanızda yarın bugünden daha iyi olur ümidi ile beklemeye koyulur. Bu süre kısır döngüye dönüşür. Kısa süre sonrada yollarınızı ayırmak zorunda kalırsınız. Burada tek kayıp firmanızın kaybettiği vakit ve paradır. Başarısız tecrübelerde sizi gerçek reklam ajansları ile çalışma tecrübesinden mahrum bırakır. Başarısız tecrübenizide tüm dijital pazarlama ajansları aynı torbada görmenize neden olur. Dijital pazarlama ajansı seçiminde tecrübe ve referans her zaman önceliğiniz olmalı. Doğru reklam ajansı ile iletişim süreçlerinizde bu farkı daha net anlayacaksınız. İşin ehli insanlarla karşınızda konuşurken bile sizi eksi ve artıları ile yönlendirdiğini gözlemleyebileceksiniz.

Bize sosyal medya hesaplarımızdan Poseidon360 instagram hesabınızdan da ulaşabileceğinizi unutmayınız.